Wymiana walut w Poczcie Polskiej

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne w różnych celach. Podróże mogą mieć cel naukowy, służbowy lub wypoczynkowy. Podczas takich wyjazdów, niezależnie czy do państw europejskich, czy poza rodzimym kontynentem, warto mieć ze sobą gotówkę. Poczta Polska umożliwia swoim klientom wymianę waluty w punktach stacjonarnych oraz online.

Rozwój Poczty Polskiej

Zgodnie z założeniami o modernizacji oraz poszerzeniu zakresu usług, Poczta Polska od ponad 10 lat rozwija działalność kantorową w sieci wybranych placówek pocztowych w Polsce. Obecnie jest to już ponad 800 miejsc, gdzie klient może swobodnie wymienić walutę w korzystnym kursie. Spis tych placówek jest łatwo dostępny, można je znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej na oficjalnej stronie Poczty Polskiej. Wystarczy zaznaczyć opcję „Kantor wymiany walut” i podać miejscowość, a wyszukiwarka określi najdogodniejszy punkt.

Ciekawą opcją jest także możliwość zamówienia wcześniej potrzebną ilość waluty, żeby później we wskazanym terminie odebrać ją w dowolnym kantorze. W ten sposób możemy mieć pewność, że będzie na nas czekać określona suma pieniędzy. Jest to szczególnie użyteczna opcja w przypadku mniej popularnych walut lub w wysokim sezonie wyjazdowym, kiedy zdarza się, że w zwykłych kantorach brakuje gotówki.

Popularne waluty wymieniane w kantorze

Pomimo coraz większych możliwości płatności kartą wielowalutową, nadal nie we wszystkich krajach bankowość bezgotówkowa jest tak dobrze rozwinięta. Obecnie największe wolumeny sprzedaży są odnotowywane w województwach: zachodniopomorskim, śląskim i kujawsko-pomorskim.

We wszystkich kantorach w placówkach Poczty Polskiej jest dostępny katalog walut podstawowych. Należą do nich: euro, dolar amerykański, frank szwajcarski oraz funt brytyjski. Zależnie od miejsca można także wymienić forinty węgierskie, korony: czeską, duńską, norweską i szwedzką, a także hrywny ukraińskie. Przy zakupie waluty powyżej 1000 zł jest możliwość negocjacji kursu wymiany.