Nowa strategia działalności Poczty Polskiej – co się zmieni?

Jedynie do 2022 roku w Polsce ma się pojawić 4 tysiące nowych paczkomatów obsługiwanych przez Pocztę Polską. Automaty pojawią się w okolicy popularnych sieci sklepów spożywczych, a także na wybranych dworcach kolejowych i autobusowych oraz oczywiście w samych placówkach pocztowych.

Wygodne automaty paczkowe dla mieszkańców

W strategii rozwoju do roku 2024 Poczta Polska planuje znacząco zwiększyć liczbę swoich automatów paczkowych Smartbox. Będą one znajdować się w sklepach, galeriach handlowych oraz innych miejscach zewnętrznych, zwłaszcza przy popularnych marketach Biedronka, Carrefour, sklepach Żabka oraz na stacjach benzynowych. Mają się one stać poważną konkurencją dla obecnie popularnych punktów InPost.

Skala inwestycji jest ogromna, ponieważ w tym momencie Poczta Polska posiada jedynie 200 takich punktów odbioru. Od kilku lat Poczta odnotowuje wzrost liczny paczek oraz innych przesyłek. W 2019 było to o prawie 19% więcej niż w roku 2018. W związku ze znacznymi przychodami z tych usług oraz prognozowaniami dotyczącymi dalszego wzrostu zainteresowania odbiorem paczek w punktach Smartbox Poczta Polska planuje rozwijać tę inwestycję i na bieżąco śledzić jej efekty.

Innowacje, wprowadzane przez Pocztę Polską

Poczta Polska intensywnie się rozwija, monitorując i wprowadzając skuteczne rozwiązania w celu zaspokojenia potrzeb klienta. Wprowadzenie sieci automatów pocztowych, to tylko jedna w wielu inwestycji, podejmowanych na przestrzeni najbliższych lat. Poczta dba również o postęp w procesie cyfryzacji. Już teraz można odbierać przesyłki polecone w formie elektronicznej, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy założyć Profil Zaufany oraz eSkrzynkę, żeby skorzystać z takiego udogodnienia.

Strategia rozwoju na lata 2020-2024 obejmuje wiele inwestycji, które mają zwiększyć konkurencyjność Poczty Polskiej i sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Liczne zmiany obejmują również usprawnienie w przepływie informacji między obywatelami a organami państwowymi.